Այսօր լրանում է 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության 18-րդ տարելիցը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը, ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալներ Էդուարդ Շարմազանովը, Արփինե Հովհաննիսյանը եւ Միքայել Մելքումյանը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ, զոհվածների հարազատներ, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի անդամներ, լրագրողներ ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ են դրել 1999 թ. հոկտեմբերի 27-ին ոճրագործության զոհ դարձած պետական ու քաղաքական գործիչներ Կարեն Դեմիրճյանի, Վազգեն Սարգսյանի, Յուրի Բախշյանի, Ռուբեն Միրոյանի, Միքայել Քոթանյանի, Արմենակ Արմենակյանի, Հենրիկ Աբրահամյանի, Լեոնարդ Պետրոսյանի հիշատակը հավերժացնող հուշաքարի մոտ եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգել նրանց հիշատակը:
Նույն օրը ԵԿՄ վարչության անդամները՝ փոխնախագահ Ղուկաս Ուլիխանյանի գլխավորությամբ, ծաղիկներ են խոնարհել ՀՀ Ազգային ժողովի այգում գտնվող՝ 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողի մոտ:

Today is the 18th anniversary of the crime committed on 27 October 1999.
The RA NA President Ara Babloyan, the RA NA Vice Presidents Eduard Sharmazanov, Arpine Hovhannisyan and Mikayel Melkumyan, the RA NA deputies, relatives of the victims, the RA NA Staff members and journalist laid wreaths and flowers at the monument eternalizing the memory of the state and political figures Karen Demirchyan, Vazgen Sargsyan, Yuri Bakhshyan, Ruben Miroyan, Mikayel Kotanyan, Armenak Armenakyan, Henrik Abrahamyan and Leonard Petrosyan, who fell victims of crime committed on 27 October 1999and in one-minute silence honoured their memory.
On the same day the members of the YVU led by the Deputy Chairman Ghukas Ulikhanyan laid flowers at the monument eternalizing the memory of 27 October 1999 being in the park of the RA National Assembly.